Atrakcje regionu

Atrakcje regionu

Atrakcje Nowa Wieś Wielka i okolice

Agroturystyka „Leszyce 17” położona jest w malowniczym terenie na Kujawach. Nowa Wieś Wielka, nieopodal której mieści się nasze gospodarstwo, położone jest zaledwie 19 km od centrum Bydgoszczy (ok. 20 min drogi autem).

Nieopodal Nowej Wsi Wielkiej znajduje się jezioro Jezuickie z atrakcyjnymi plażami w Chmielnikach i Pieckach.

Atrakcje w okolicach Nowej Wsi Wielkiej:

  1. Jezioro Jezuickie: malownicze jezioro z atrakcyjnymi plażami, dostępem do wody dla rodzin z dziećmi. Polecamy plażę w Chmielnikach i dzikie plaże w Pieckach.
  2. Dwór w Nowej Wsi Wielkiej: Zabytkowy dwór, który zachwyca swoją architekturą i bogatą historią. Można tu zobaczyć interesujące wystawy oraz poznać historię regionu.
  3. Kościół św. Mikołaja: Gotycki kościół z XIV wieku, który jest ważnym miejscem kultu religijnego oraz cennym zabytkiem architektury sakralnej.

Będąc w Leszycha, czyli w bezpośredniej okolicy Nowej Wsi Wielkiej warto wybrać się do takich miast jak: Bydgoszcz, Solec Kujawski i Inowrocław.

Atrakcje w pobliskiej Bydgoszczy:

  1. Stare Miasto: Przepełnione urokliwymi kamieniczkami i zabytkowymi uliczkami odnowione Stare Miasto zachwyca swoim klimatem. Warto tu zatrzymać się na spacer i podziwiać piękne budowle oraz zabytkowe kościoły. Na spacer z dziećmi polecamy „bydgoską Wenecję” i Wyspę Młyńską.
  2. Kultura: Bydgoszcz słynie z kultury. Odbywają się tu liczne koncerty i przedstawienia. Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Teatr Polski, a także kinoteatr Adria i Miejskie Centrum Kultury prezentują bogaty repertuar i goszczą od lat wiele uznanych gwiazd.
  3. Muzeum Mydła i Historii Brudu: Nietypowe muzeum, które przenosi odwiedzających w świat historii mydła oraz codziennego życia XIX wieku. Fascynująca lekcja historii dla całej rodziny.
  4. Exploseum: Dawna niemiecka fabryka materiałów wybuchowych DAG stała się unikatową atrakcją turystyczną Bydgoszczy i regionu. Poczuj klimat II Wojny Światowej odwiedzając to ciekawe miejsce.
  5. Myślęcinek: Znane mieszkańcom Bydgoszczy i okolic miejsce kultury i wypoczynku, które zapewnia wiele atrakcji – ZOO, park rozrywki i wielki obszar do spacerów i jazdy na rowerze i rolkach.

Te atrakcje to tylko wierzchołek góry lodowej w regionie Nowa Wieś Wielka i w mieście Bydgoszcz. Odkryj więcej, odwiedzając te magiczne miejsca!

Kontakt

„Leszyce 17” Agroturystyka Całoroczna

Leszyce 17

86-060 Nowa Wieś Wielka (niedaleko Bydgoszczy)

W celu rezerwacji proszę o kontakt telefoniczny:

Tel. 600-142-994 lub 693-291-904.

Agroturystyka Nowa Wieś Wielka, noclegi Nowa Wieś Wielka, noclegi Bydgoszcz, noclegi okolice Bydgoszczy

Przewiń do góry